  • TF3524V-301Y20R0-01
TF3524V-301Y20R0-01
advertisement
Manufacturer No:
TF3524V-301Y20R0-01
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-TF3524V-301Y20R0-01
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Description:
Common Mode Filters / Chokes 0.3mH min. .005ohms 20.0A max.
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TF3524V-301Y20R0-01
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -20°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    TF
  • Size / Dimension
    1.378Lx0.984W 35.00mmx25.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 0.3 MILLI HENRY
  • Packing Method
    BOX
  • Shielding
    Unshielded
  • Approval Agency
    UL; CSA; IEC
  • Inductance
    300 μH
  • Current
    20A
  • Max DC Current
    15A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    5mOhm
  • Height
    35.0012mm
  • Length
    35mm