  • TF3524V-121Y8R0-1H
TF3524V-121Y8R0-1H
advertisement
Manufacturer No:
TF3524V-121Y8R0-1H
HK JDW NO:
769-TF3524V-121Y8R0-1H
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Description:
Common Mode Filters / Chokes 120uH min. 0.02ohms 8.0A max.
Step5Bar-code shipping tag
TF3524V-121Y8R0-1H
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -20°C~120°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    1.378Lx0.984W 35.00mmx25.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    Unshielded
  • Approval Agency
    UL; CSA; IEC
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Inductance
    120 μH
  • Current
    8A
  • Max DC Current
    8A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    20mOhm
  • Inductance @ Frequency
    120μH @ 10kHz
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Height
    35.0012mm
  • Length
    35mm