  • TF3524TU-502Y3R0-01
TF3524TU-502Y3R0-01
advertisement
Manufacturer No:
TF3524TU-502Y3R0-01
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-TF3524TU-502Y3R0-01
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Description:
COMMON MODE CHOKE 3A 3LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TF3524TU-502Y3R0-01
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -20°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    TF
  • Size / Dimension
    1.358Dia 34.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 5 MILLI HENRY
  • Approval Agency
    UL; CSA; IEC
  • Inductance
    5 mH
  • Current
    3A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    3
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    130mOhm
  • Rated Voltage
    280V
  • Height
    23.0124mm