  • TF1709VU-101Y2R0-01
TF1709VU-101Y2R0-01
advertisement
Manufacturer No:
TF1709VU-101Y2R0-01
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-TF1709VU-101Y2R0-01
Package:
Vertical, No Base, 4 PC Pin
Description:
COMMON MODE CHOKE 2A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TF1709VU-101Y2R0-01
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, No Base, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -20°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    TF
  • Size / Dimension
    0.669Diax0.354W 17.00mmx9.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 100 MICRO HENRY
  • Approval Agency
    UL; CSA; IEC
  • Physical Dimension
    D17XL9 (mm)
  • Inductance
    100 μH
  • Current
    2A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    40Ohm
  • Diameter
    17mm