  • TEESVB21V225M8R
TEESVB21V225M8R
advertisement
Manufacturer No:
TEESVB21V225M8R
Manufacturer:
NEC
HK JDW NO:
4095-TEESVB21V225M8R
Package:
Datasheet:
Description:
2.2μF 20% 125°C-Max Polar
Step5Bar-code shipping tag
TEESVB21V225M8R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Polarity
    Polar
  • Current - Leakage
    700nA
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm