  • TD4Q3TAPJ1002F
TD4Q3TAPJ1002F
advertisement
Manufacturer No:
TD4Q3TAPJ1002F
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-TD4Q3TAPJ1002F
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TD4Q3TAPJ1002F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Core Material
    IRON
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TD
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Leads
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Construction
    Dipped
  • Inductance
    10 mH
  • Frequency - Self Resonant
    210kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    4.9Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    10000 µH
  • Diameter
    26.92mm
  • Height
    11.1mm
  • Width
    26.92mm