  • TD045150WF20238BJ1
TD045150WF20238BJ1
advertisement
Manufacturer No:
TD045150WF20238BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-TD045150WF20238BJ1
Package:
Nonstandard, Tabbed
Description:
TD 2000pF 12000V 12kV Ceramic Capacitor ±20% R85 1.772Dia 45.00mm -55°C~100°C High Voltage Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
Step5Bar-code shipping tag
TD045150WF20238BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Nonstandard, Tabbed
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TD
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.772Dia 45.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    12000V 12kV
  • Capacitance
    2000pF