  • TCT50-07E07AB
TCT50-07E07AB
advertisement
Manufacturer No:
TCT50-07E07AB
HK JDW NO:
814-TCT50-07E07AB
Package:
120
Datasheet:
TCT50-07E07AB
Description:
Transformer,Pri 120/208/240V,Sec 50VA12V,Lugs
Step5Bar-code shipping tag
TCT50-07E07AB
    17 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    120
  • Weight
    2lbs 907.2g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    92.46mm Lx56.67mm W
  • Termination
    Quick Connect
  • Power Rating
    50W
  • Frequency
    50Hz
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect
  • Approval Agency
    UL
  • Voltage - Isolation
    1500Vrms
  • Current - Output (Max)
    4.17A
  • Voltage - Primary
    120V 208V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    12V
  • Secondary Current
    4.17A
  • Height
    56.388mm
  • Height Seated (Max)
    57.00mm
  • Length
    69.596mm
  • Width
    92.456mm