  • TCT50-04E07K
TCT50-04E07K
advertisement
Manufacturer No:
TCT50-04E07K
HK JDW NO:
814-TCT50-04E07K
Package:
Datasheet:
TCT50-04E07K
Description:
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
TCT50-04E07K
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    2lbs 907.2g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    92.46mm Lx56.67mm W
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Laminated Core
  • Power Rating
    50W
  • Frequency
    50Hz
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Voltage - Isolation
    1500Vrms
  • Current - Output (Max)
    4.17A
  • Voltage - Primary
    240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    12V
  • Secondary Winding(s)
    Single
  • Secondary Current
    4.17A
  • Height
    56.388mm
  • Height Seated (Max)
    57.40mm
  • Length
    69.596mm
  • Width
    92.456mm