  • TCT40-01E07K-B
TCT40-01E07K-B
advertisement
Manufacturer No:
TCT40-01E07K-B
HK JDW NO:
814-TCT40-01E07K-B
Package:
Datasheet:
TCT40-01E07K-B
Description:
XFRMR LAMINATED 40VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
TCT40-01E07K-B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    92.46mm Lx56.67mm W
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Laminated Core
  • Max Power Dissipation
    40W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Voltage - Isolation
    1500Vrms
  • Max Output Current
    1.67A
  • Current - Output (Max)
    1.67A
  • Voltage - Primary
    120V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    24V
  • Secondary Winding(s)
    Single
  • Height Seated (Max)
    57.40mm
  • Length
    92.46mm
  • Width
    56.67mm