  • TCSCS1V684KAAR
TCSCS1V684KAAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1V684KAAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1V684KAAR
Description:
680nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 10Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1V684KAAR
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    1206
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm