  • TCSCS1E685KCAR
TCSCS1E685KCAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1E685KCAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1E685KCAR
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.9Ohm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1E685KCAR
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.9Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm