  • TCSCS1E225MBAR
TCSCS1E225MBAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1E225MBAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1E225MBAR
Description:
2.2μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 4.5Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0006mA Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1E225MBAR
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.0006mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm