  • TCSCS1E106KCAR
TCSCS1E106KCAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1E106KCAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1E106KCAR
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1E106KCAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Size Code
    2413
  • Voltage
    25V
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    2.5μA
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm