  • TCSCS1D685KBAR
TCSCS1D685KBAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1D685KBAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1D685KBAR
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0014mA Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1D685KBAR
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.0014mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm