  • TCSCS1D476MDAR
TCSCS1D476MDAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1D476MDAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1D476MDAR
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0094mA
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1D476MDAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0094mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    700 mΩ
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm