  • TCSCS1D336MCAR
TCSCS1D336MCAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1D336MCAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1D336MCAR
Description:
33μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.2Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0066mA Tape & Reel Molded
Quantity:
In Stock : 14334
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1D336MCAR
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0066mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm