  • TCSCS1D226KBAR
TCSCS1D226KBAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1D226KBAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1D226KBAR
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0044mA
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1D226KBAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.0044mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1800 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm