  • TCSCS1C225MAAR
TCSCS1C225MAAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1C225MAAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1C225MAAR
Description:
2.2μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm Polar Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1C225MAAR
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm