  • TCSCS1A475MPAR
TCSCS1A475MPAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1A475MPAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1A475MPAR
Package:
2012
Datasheet:
TCSCS1A475MPAR
Description:
4.7μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm Polar Tape and Reel 2012
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1A475MPAR
  • Package / Case
    2012
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    1.25mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    1.1mm
  • Length
    2mm