  • TCSCS1A226KCAR
TCSCS1A226KCAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1A226KCAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1A226KCAR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.8Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0022mA Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1A226KCAR
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0022mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm