  • TCSCS1A106MPAR
TCSCS1A106MPAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1A106MPAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1A106MPAR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1A106MPAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    1.25mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    0805
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    1.1mm
  • Length
    2mm