  • TCSCS1A106KBAR
TCSCS1A106KBAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1A106KBAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1A106KBAR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm Polar Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1A106KBAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    10V
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    1μA
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm