  • TCSCS0J226KAAR
TCSCS0J226KAAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS0J226KAAR
HK JDW NO:
700-TCSCS0J226KAAR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS0J226KAAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Size Code
    1206
  • Voltage
    6.3V
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    1.4μA
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm