  • TCSCS0J107MDAR
TCSCS0J107MDAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS0J107MDAR
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-TCSCS0J107MDAR
Description:
100μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0063mA
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS0J107MDAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0063mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    800 mΩ
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm