  • TCSCN1V334KAAR
TCSCN1V334KAAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCN1V334KAAR
HK JDW NO:
700-TCSCN1V334KAAR
Description:
330nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 15Ohm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCN1V334KAAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    3.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330nF
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    35V
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    1.6mm