  • TCR3DF105,LM(CT
TCR3DF105,LM(CT
advertisement
Manufacturer No:
TCR3DF105,LM(CT
HK JDW NO:
4669-TCR3DF105,LM(CT
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Description:
Enable Fixed PMIC TCR3DF Series SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 11896
Step5Bar-code shipping tag
TCR3DF105,LM(CT
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TCR3DF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.05V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Inrush Current, Over Current, Over Temperature
  • Voltage Dropout (Max)
    0.77V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)