  • TCR2DG15,LF
TCR2DG15,LF
advertisement
Manufacturer No:
TCR2DG15,LF
HK JDW NO:
4669-TCR2DG15,LF
Package:
4-XFBGA, WLCSP
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC TCR2DG Series 4-XFBGA, WLCSP
Quantity:
In Stock : 3566
Step5Bar-code shipping tag
TCR2DG15,LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-XFBGA, WLCSP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TCR2DG
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.5V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Inrush Current, Over Current, Thermal Shutdown
  • Current - Quiescent (Iq)
    70μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.5V @ 100mA