  • TCE1210U-500-2P
TCE1210U-500-2P
advertisement
Manufacturer No:
TCE1210U-500-2P
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-TCE1210U-500-2P
Package:
0504 (1210 Metric), 6 Lead
Datasheet:
TCE1210U-500-2P
Description:
Common Mode Chokes / Filters 50ohms 1.7ohms 6.5GHz 0.1A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCE1210U-500-2P
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    2
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    1210
  • Case Code (Imperial)
    0504
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Current
    100mA
  • Max DC Current
    100mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.7Ohm
  • Impedance @ Frequency
    50Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    10V
  • Insulation Resistance-Min
    1MOhm
  • Height
    609.6μm
  • Width
    1mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1210 Metric), 6 Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    TCE
  • Size / Dimension
    0.049Lx0.039W 1.25mmx1.00mm