  • TCC1210X7R225K500HT
TCC1210X7R225K500HT
advertisement
Manufacturer No:
TCC1210X7R225K500HT
HK JDW NO:
15957-TCC1210X7R225K500HT
Package:
1210
Datasheet:
Description:
225 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 1210
Step5Bar-code shipping tag
TCC1210X7R225K500HT
  • Package / Case
    1210
  • Dielectric Material
    X7R
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    225
  • Voltage
    50Vdc
  • Thickness
    1.60mm