  • TCC1206COG101J202ET
TCC1206COG101J202ET
advertisement
Manufacturer No:
TCC1206COG101J202ET
Manufacturer:
CCTC
HK JDW NO:
15957-TCC1206COG101J202ET
Package:
1206
Datasheet:
Description:
101 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G 1206
Step5Bar-code shipping tag
TCC1206COG101J202ET
  • Package / Case
    1206
  • Dielectric Material
    COG
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Capacitance
    101
  • Voltage
    2000Vdc
  • Thickness
    1.00mm