  • TCC0805X7R332K251FT
TCC0805X7R332K251FT
advertisement
Manufacturer No:
TCC0805X7R332K251FT
HK JDW NO:
15957-TCC0805X7R332K251FT
Description:
332 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0805
Step5Bar-code shipping tag
TCC0805X7R332K251FT
  • Dielectric Material
    X7R
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    332
  • Voltage
    250Vdc
  • Thickness
    1.25mm