  • TCC0805X5R106K100FT
TCC0805X5R106K100FT
advertisement
Manufacturer No:
TCC0805X5R106K100FT
HK JDW NO:
15957-TCC0805X5R106K100FT
Description:
106 10V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0805
Step5Bar-code shipping tag
TCC0805X5R106K100FT
  • Dielectric Material
    X5R
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    106
  • Voltage
    10Vdc
  • Thickness
    1.25mm