  • TCC0805COG2R2C500BT
TCC0805COG2R2C500BT
advertisement
Manufacturer No:
TCC0805COG2R2C500BT
Manufacturer:
CCTC
HK JDW NO:
15957-TCC0805COG2R2C500BT
Package:
0805
Datasheet:
Description:
2R2 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G 0805
Quantity:
In Stock : 4000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TCC0805COG2R2C500BT
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    COG
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    C0G
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2R2
  • Voltage
    50Vdc
  • Thickness
    0.60mm