  • TCC0603X7R105K250CT
TCC0603X7R105K250CT
advertisement
Manufacturer No:
TCC0603X7R105K250CT
HK JDW NO:
15957-TCC0603X7R105K250CT
Description:
105 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0603
Step5Bar-code shipping tag
TCC0603X7R105K250CT
  • Dielectric Material
    X7R
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    105
  • Voltage
    25Vdc
  • Thickness
    0.80mm