  • TCC0603X5R475K160CT
TCC0603X5R475K160CT
advertisement
Manufacturer No:
TCC0603X5R475K160CT
HK JDW NO:
15957-TCC0603X5R475K160CT
Description:
475 16V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0603
Step5Bar-code shipping tag
TCC0603X5R475K160CT
  • Dielectric Material
    X5R
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    475
  • Voltage
    16Vdc
  • Thickness
    0.80mm