  • TC020080VY12236BJ1
TC020080VY12236BJ1
advertisement
Manufacturer No:
TC020080VY12236BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-TC020080VY12236BJ1
Package:
Nonstandard, Tabbed
Description:
TC 1200pF 7000V 7kV Ceramic Capacitor ±10% 1.772Dia 45.00mm Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
Step5Bar-code shipping tag
TC020080VY12236BJ1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Nonstandard, Tabbed
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TC
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.772Dia 45.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    7000V 7kV
  • Capacitance
    1200pF
  • Height Seated (Max)
    6.142 156.00mm