  • TC-25.000625MDD-T
TC-25.000625MDD-T
advertisement
Manufacturer No:
TC-25.000625MDD-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-TC-25.000625MDD-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
TC-25.000625MDD-T
Step5Bar-code shipping tag
TC-25.000625MDD-T
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TC
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency
    25.000625MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm