  • TBME686M025LBSB0H00
TBME686M025LBSB0H00
advertisement
Manufacturer No:
TBME686M025LBSB0H00
HK JDW NO:
66-TBME686M025LBSB0H00
Description:
68μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.017mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBME686M025LBSB0H00
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.017mA
  • Ripple Current
    2205mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    45 mΩ
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm