  • TBME477K010LBSB0823
TBME477K010LBSB0823
advertisement
Manufacturer No:
TBME477K010LBSB0823
HK JDW NO:
66-TBME477K010LBSB0823
Description:
470μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 23mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.047mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBME477K010LBSB0823
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    23mOhm
  • Leakage Current
    0.047mA
  • Ripple Current
    3084mA
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm