  • TBLH10-350-11BK
TBLH10-350-11BK
advertisement
Manufacturer No:
TBLH10-350-11BK
Manufacturer:
CUI Devices
HK JDW NO:
207-TBLH10-350-11BK
Package:
Datasheet:
TBLH10-350-11BK
Description:
0.138 3.50mm Black Tray Liquid Crystal Polymer (LCP) Through Hole Horizontal with Board Screwless - Push Button Clamp 1 Levels 16-24 AWG TBLH10-350
Quantity:
In Stock : 162
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TBLH10-350-11BK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Liquid Crystal Polymer (LCP)
  • Contact Material - Plating
    Copper Alloy - Tin Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    TBLH10-350
  • Feature
    Push Button Actuated
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.138 3.50mm
  • Wire Gauge
    16-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    10A