  • TBJE686K020LRLB0800
TBJE686K020LRLB0800
advertisement
Manufacturer No:
TBJE686K020LRLB0800
HK JDW NO:
66-TBJE686K020LRLB0800
Description:
68μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0136mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJE686K020LRLB0800
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    125 mΩ
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0136mA