  • TBJE336K025LBSB0023
TBJE336K025LBSB0023
advertisement
Manufacturer No:
TBJE336K025LBSB0023
HK JDW NO:
66-TBJE336K025LBSB0023
Package:
Molded
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 90mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0083mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJE336K025LBSB0023
    30 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90mOhm
  • Leakage Current
    0.0083mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm