  • TBJE226K035LRLB0700
TBJE226K035LRLB0700
advertisement
Manufacturer No:
TBJE226K035LRLB0700
HK JDW NO:
66-TBJE226K035LRLB0700
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0077mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJE226K035LRLB0700
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0077mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    125 mΩ
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm