  • TBJD476M025LBLC0024
TBJD476M025LBLC0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJD476M025LBLC0024
HK JDW NO:
66-TBJD476M025LBLC0024
Description:
47μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 175mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0118mA Bulk 7343-31
Step5Bar-code shipping tag
TBJD476M025LBLC0024
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Package / Case
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    4.3mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    175mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0118mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm