  • TBJD476K025JBLC0024
TBJD476K025JBLC0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJD476K025JBLC0024
HK JDW NO:
66-TBJD476K025JBLC0024
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
47μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 250mOhm Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJD476K025JBLC0024
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    4.3mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    250mOhm
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm