  • TBJD336M035CRSB0024
TBJD336M035CRSB0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJD336M035CRSB0024
HK JDW NO:
66-TBJD336M035CRSB0024
Description:
33μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0116mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJD336M035CRSB0024
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0116mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    300 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm