  • TBJD156K025CBSC0924
TBJD156K025CBSC0924
advertisement
Manufacturer No:
TBJD156K025CBSC0924
HK JDW NO:
66-TBJD156K025CBSC0924
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
15μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0038mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJD156K025CBSC0924
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    4.3mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.0038mA
  • Ripple Current
    150mA
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm