  • TBJC106K025LBSB0800
TBJC106K025LBSB0800
advertisement
Manufacturer No:
TBJC106K025LBSB0800
HK JDW NO:
66-TBJC106K025LBSB0800
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0025mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJC106K025LBSB0800
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2412
  • Leakage Current
    0.0025mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    300 mΩ
  • Height
    2.6mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm