  • TBJB685K010CBSC0945
TBJB685K010CBSC0945
advertisement
Manufacturer No:
TBJB685K010CBSC0945
HK JDW NO:
66-TBJB685K010CBSC0945
Description:
6.8μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0007mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJB685K010CBSC0945
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.0007mA
  • Ripple Current
    60mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    3500 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm